Mis on maakollektor?

Maa- ehk pinnasekollektori puhul kasutatakse suve jooksul maapinna ülemistesse kihtidesse akumuleerunud päikeseenergiat. Maapinda salvestunud soojusenergia kogutakse horisontaalse plasttorustiku abil, mis paigaldatakse umbes 1 m…
Loe lisaks
Maasoojuspumba soojustegur

Soojuspump on seda tõhusam, mida suurem on tema kasutegur. Soojuspumba tõhusust väljendab soojuspumba soojustegur (COP – Coefficient of Performance )….
Loe lisaks
Õhk-õhk-tüüpi soojuspumbad
Õhksoojuspump sobib eelkõige väiksematele majadele (üldpinnaga kuni 150 m²), abihoonetele, garaažidele jne. Selleks, et õhksoojuspump tagaks maksimaalse kokkuhoiu, peab juba kasutatav küttesüsteem olema õigesti seadistatud. Väga tähtis on hoonesse sooja puhuva sisemooduli…
Loe lisaks
Maasoojuspumba kasumlikkus

Maasoojuspumba paigaldamisel on esialgne investeering suhteliselt suur, kuid 4–7 aasta jooksul teenib see end tasa. Maasoojuspump, mida on regulaarselt hooldatud, sihipäraselt kasutatud…
Loe lisaks
Maasoojuspumba tööpõhimõte

Maasoojuspump saab soojusenergia maapinna pealmistest kihtidest, mille kogub kokku maasoojuskollektori abil. Seda soojusenergiat kasutatakse hoonete kütmisel, aga ka radiaatorites, põrandaküttesüsteemides, sooja õhu küttesüsteemides ja…
Loe lisaks
Kuidas valida soojuspumpa?

Kui on käes aeg välja valida enda jaoks sobivaim soojuspump, tuleks arvestada mitmete erinevate faktoritega: pumba energiavajadus, asukoht, ja hetkel olemasolev küttesüsteem. Esmane valikukriteerium…
Loe lisaks
Mis on maasoojuspump?

Soojuspump on kompaktne, säästlik ja ökoloogiliselt puhas küttesüsteem. Selle loodussäästliku taastuvenergiat kasutava süsteemiga saab kodu nii kütta kui ka jahutada.
Maasoojuspump on…
Loe lisaks