Mis on maasoojuspump?

Soojuspump on kompaktne, säästlik ja ökoloogiliselt puhas küttesüsteem. Selle loodussäästliku taastuvenergiat kasutava süsteemiga saab kodu nii kütta kui ka jahutada.

Maasoojuspump on oma olemuselt suhteliselt lihtne. See rakendab enda kasuks suve jooksul maapinna pealmistesse kihtidesse salvestuvat päikese soojusenergiat. Pinnasesse paigaldatud kollektori abiga koondab maasoojuspump maapinda salvestunud soojusenergia ja kasutab seda kogu aasta vältel tarbevee soojendamiseks ning külmal ajal kütteenergiana.

Piltlikult võib maasoojuspumpa võrrelda külmkapiga – mõlema tööpõhimõtte on sama, aga eesmärk vastupidine. Kui külmik eraldab toiduainetelt soojusenergia ja suunab selle väljapoole, siis maasoojuspump eraldab pinnasest või veest soojusenergia ja kogub seda endasse, kasutades seda hiljem kütteenergiana.

Maasoojuspump sobib igasuguse suurusega eramute, kortermajade, büroohoonete ja miks mitte ka tööstushoonete küttesüsteemiks. Ainsaks tingimuseks on piisavalt suure ümbritseva maa-ala olemasolu maakollektori torustiku paigaldamiseks – ainult nii on võimalik kokku koguda vajalik energiahulk süsteemi efektiivseks toimimiseks Kui krunt pole piisavalt suur, võib alternatiivina mõelda kas puurkaevule või siis õhk-vesi-tüüpi soojuspumbale.

TASUTA
nõustamine
just Sulle

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo
Developed by Reaktiiv