Maasoojuspumba kasumlikkus

Maasoojuspumba paigaldamisel on esialgne investeering suhteliselt suur, kuid 4–7 aasta jooksul teenib see end tasa. Maasoojuspump, mida on regulaarselt hooldatud, sihipäraselt kasutatud ja korralikult hoitud, kestab 20–25 aastat. Seega on see küttesüsteem kasumlik tänu pikale kasutusajale.

Maasoojuspumba on kõige kasumlikum siis, kui hoonel on suurem küttevajadus ja kasutatakse vesiküttesüsteeme (radiaator- või põrandakütet). Mida madalam on küttesüsteemi temperatuur, seda suurem on soojuspumba soojustegur.

Maasoojuspump vajab töötamiseks elektrienergiat, kuid kuna 1kW elektrienergiaga saab toota 5kW soojusenergiat, see tähendab aga ligikaudu 80% kokkuhoidu küttekuludelt. Samas ei ole vaja teha kulutusi muudele küttematerjalidele ( nt kivisüsi, kütteüli, küttepuud jm).  Samamoodi ei vaja maakütet kasutav hoone ei korstnaid, katlaruumi ega kütuse hoiuruumi.

Maasoojuspumba kasumlikkus seisneb veel süsteemi kasutamise lihtsuses. Süsteem on automaatne ja kord seadistatuna võib see töötada kaua aega.  Maasoojuspump ei vaja igapäevast hooldust, selle puhastamiseks pole vaja tellida korstnapühkijat, niisamuti ei teki äravedamist vajavat tuhka.

TASUTA
nõustamine
just Sulle

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo
Developed by Reaktiiv