Maaküte - Priima

Maaküte

Maaküte on kõige väiksema püsikuluga kütteliik, mis tagab teile aasta läbi sooja kodu. Kütteks kasutatakse siin maapinna ülemistesse kihtidesse salvestatud päikesesoojust. Võrreldes elektriküttega annab maaküte küttekulude kokkuhoidu kuni 80%. Loodusliku energia ammutamiseks maapinnast kaevatakse krundile kraavid ning paigaldatakse neisse plasttorud ehk horisontaalne küttekollektor, milles liigub külmakandja. Torustik pannakse umbes 1 m sügavusele, tagamaks, et pinnas torude ümber talvel ei külmu ja kevadel soojeneb kiiresti. Pinnasealune kollektor ei häiri edaspidi taimede kasvamist.

Horisontaalne kollektor eeldab teatud suurusega krunti. On olemas ka vertikaalsed kollektorid, mida paigaldatakse puuraukudesse. See lahendus on aga kallim ja vajab tihti kooskõlastamist keskkonnakaitsega.

Maakütte majasiseseks osaks on soojuspump, mis ühendatakse radiaatori- või põrandaküttega ning tarbeveeboileriga, mis võib olla eraldi või soojuspumbaga integreeritud. Alles võib jätta ka olemasoleva küttekatla.

Kui tulevikus tekib tarvidus soojuspumpa vahetada, siis saab uue pumba ühendada juba olemasoleva maakollektoriga.

Kampaania tingimused

- Sooduspakkumine kehtib kuni 31. detsembrini 2014.

- Sooduspakkumine kehtib GROEN HOLDING OÜ poolt müüdavatele maasoojuspumpadele.

- Soodustuse suuruseks on -30% tavahinnast.

- Soodustust saavad kasutada kõik, kes küsivad Priimast hinnapakkumist enne 31. detsembrit 2014.

- GROEN HOLDING OÜ on õigus sooduspakkumise tingimusi kampaania perioodil muuta.

Küsi pakkumist ×
×
×
×

Õhk/õhksoojuspumbad

Küsi lisainfot

×
×
×
×