Ventilatsioon - Priima

TÕHUS VENTILATSIOON

Soojustagastusega ventilatsioon

Kui vanasti oli värske õhu saamiseks ainus võimalus ruume tuulutada, nii et toasoojuski õue kadus, siis tänapäeval kasutatakse puhta õhu saamiseks uue põlvkonna lahendust – soojustagastusega ventilatsiooni. See on süsteem, mis kogub niisketest ruumidest (köök, vannituba, tualett) väljaminevat õhku ja kannab selle soojuse üle sissetulevale õhule, seda ühtlasi filtreerides.

Uutesse majadesse projekteeritakse ventilatsioonisüsteem ja selleks vajalik torustik kohe sisse. Renoveeritavas majas tuleb aga leida koht kahele eraldi ventilatsioonitorustikule (sissetulev ja väljaminev õhk) ning ventilatsiooniseadmele.

Soojustagastusega ventilatsioon kajastub vähenenud küttekuludes. Samuti on ruumides alati puhas, ühtlase soojusega õhk, mis on hea nii inimeste enesetundele kui ka hoone endale.

Priima kasutab oma töödes Vallox ventilatsiooniseadmeid.

Vallox OY on üle 40 aasta tegutsenud Soome juhtiv ventilatsiooniseadmete tootja.

Parim aastane kasutegur

Vallox on välja töötanud ainulaadse vajaduspõhise MC-sulatusautomaatika, mis ei kasuta eelkütet (st et seade ei soojenda ennast soojusvaheti jäätumise vältimiseks) ja laseb ventilatsiooniseadmest välja ka miinuskraade. Kui soojusvaheti jäätub, siis suunatakse sissepuhkeõhk soojusvahetist mööda, rakendub küttekalorifeer, mis soojendab sissepuhkeõhku, seega sissepuhe ei seisku ega vähene. Samal ajal hakkab seade ennast väljatõmbeõhuga sulatama. Selline sulatusprotsess võib toimuda suurte külmadega ca 15-45 minutit ööpäeva jooksul. Sellest tulenevalt on seade saavutanud A+ energiaklassi.

 • Soome VTT on omistanud Vallox ventilatsiooniseadmetele A+ energiaklassi sertifikaadid.
 • A+ energiaklass on saavutatud Soome kliimas testimisel, kuni -38C juures.
 • Seega sobivad Vallox ventilatsiooniseadmed väga hästi meie kliimasse.
 • Ja siinjuures ei ole aluseks võetud hetkelist ideaaltingimustes kasutegurit, vaid aasta läbilõikes ventilatsiooniseadme kasutegurit.

Juhtimine internetis

Vallox MV mudelitel küljes võrgukaabel, mille saab ühendada kodu internetivõrguga ja juhtida seadet internetist MyVallox Cloud pilveserverist või MyVallox Home kohtvõrgust.

 • MV-mudelil on graafiline MyVallox Control juhtpult, millel on neli ventilatsiooniprofiili – Ära, Kodus, Võimendus ja Kaminafunktsioon.
 • Juhtpuldi ja MyVallox Cloud pilveserveri keelevalikus on ka eesti keel.
 • MV-mudelil on nädalakella programm, mille abil saab luua enda elustiiliga sobiva ventilatsiooni.
 • MV-mudelit saab eemalt juhtida hooneautomaatikaga pingesignaalide või ModBusi sõnumite abil.
 • MV- mudelil on sisseehitatud niiskusandur, mis mõõdab väljatõmbeõhu niiskustaset ja reguleerib selle järgi ventilaatorite kiirust.

VALLOX Filtrid

Vallox ventilatsiooniseade filtreerib õhku kolme filtri abil:

 • Jämefilter puhastab sissetuleva õhu putukatest, paksust õietolmust ning muust tolmust
 • Klassi F7 peenfilter puhastab sissetuleva õhu peenikesest silmale nähtamatust tolmust
 • Jämefilter puhastab heitõhku ja hoiab soojusvaheti puhtana

Filtrite vahetusintervall sõltub ümbritseva keskkonna tolmusisaldusest.
Soovitame vahetada filtreid igal kevadel ja sügisel.
Kasutades Vallox originaalfiltreid, kindlustate seadme nõuetekohase toimimise ja parimad filtreerimistulemused.

 

Ehitamine lihtsamaks Vallox BlueSky kanalite abil

Küttesüsteemi uuendamise, lisasoojustamise või akende väljavahetamise käigus hoone tihedus paraneb ja õhulekked vähenevad. Samas on väga oluline jakohastada ka ventilatsioonisüstewemi, sest soovitud energia kokkuhoidu ei tohi saavutada siseõhu kvaliteedi ega konstruktsioonide seisukorra arvelt. Puuduliku ventilatsiooni tulemuseks on konstruktsioonide niiskumine ja hallituskahjude teke.

Ka vana ventilatsiooniseadme väljavahetamine on tasuv. Ventilatsiooniseadmete soojussalvestuse omadused on tänapäeval paranenud ning elektrikulu oluliselt vähenenud, seepärast aitab uus ventilatsiooniseade energiat kokku hoida.

Vallox BlueSky on elastne, müra summutav ning lihtsalt paigaldatav ventilatsioonikanalite süsteem. Paigaldamise kiirus ning väike erinevate kanaliosade vajadus muudavad Vallox BlueSky soodsaks lahenduseks nii uusehitistele kui ka renoveerimiseks.

Mahub ka väiksemasse ruumi
• välisläbimõõt Ø 75 mm
• saab paigaldada tervenisti soojadesse ruumidesse ilma suurte kateteta

Hügieeniline ja lihtne puhastada
• sile, antistaatiline ja mikroobikaitsega sisepind
Tihe konstruktsioon ja väike survekadu
• ventilaatori väike energiakulu

Kiire paigaldus
• elastne kanal
• lihtsad kiirliitmikud – ei vaja puurimist ega neetimist
• kanalit saab jätkata kiirliitmike abil – väike materjalikadu
• paigaldus lihtne juba hoone karkassi valmistamisel – paigaldatakse karkassi sisse nagu elektrijuhtmed ja kanalisatsioonitorud
• puistevilla sisse paigaldamisel ei vaja üldjuhul lisasoojustust justust

ENERGIATÕHUS TERVIK
Ventilatsiooni planeerimine mõjutab kodu energiatõhusust rohkem, kui arvata oskate.Valloxi ventilatsiooniseade on iseenesest energiatõhus ning salvestab õhusalt soojust. Lisaks ventilatsiooniseadmele tuleb siiski pöörata tähelepanu ka paljudele muudele asjaoludele. Kui ventilatsioonikanaliteks kasutatakse Vallox BlueSky tooteid, võib need tervikuna paigaldada aurutõkke sisepoolele, nt vaheseintesse. Kanalites liikuv õhk ei saa sellisel juhul jahtuda ega soojeneda ning maja tihedus ei ole läbiviikude kaudu ohustatud. Akende paigutus ja päikesekaitse mõjutavad jahutusvajadust vähendavalt. Süsinikdioksiidi- ja niiskusanduri abil uudetakse ventilatsiooni võimsust automaatselt vajaduse järgi. Sellisel juhul ei jää ventilatsioon nt pärast saunas käimist pikaks ajaks üleliia suurele võimsusele. Kui kamina põlemisõhk juhitakse väljast otse kaminasse,
ei jahuta põlemisõhk ruumi õhku. Maakütte- ja passiivenergiasüsteemi saab kasutada ventilatsiooniseadmega
ühendatava MLV-kanalikalorifeeri abil talvel sissepuhkeõhu soojendamisel ning suvel jahutamisel.

VALLOXI FILTRID TAGAVAD PUHTA SISEÕHU
Väga kvaliteetne filtreerimine on oluline eriti kodudes, kus pereliikmetel on allergiaprobleeme. Valloxi ventilatsiooniseade filtreerib tõhusalt õietolmu ja muud õhus olevat mustust. Vaid Valloxi originaalfiltrid tagavad soovitusliku filtreerimisvõimsuse ja õhu läbilaskvuse ning sellega ka seadme optimaalse töö. Vale filter võib suurendada õhulekkeid konstruktsioonidest või halvimal juhul tekitada konstruktsioonidesse niiskust. Filtreid tuleb piisavalt tihti vahetada. Soovitav on filtreid kaks aastas, kuid nt tiheda võib olla vaja vahetada filtreid ka sagedamini. Vahetada korda liiklusega piirkonnas

NÕUANNE
Vahetage filtreid alati siis, kui keerate kella suve- või talveajale.

Kampaania tingimused

- Sooduspakkumine kehtib kuni 31. detsembrini 2014.

- Sooduspakkumine kehtib GROEN HOLDING OÜ poolt müüdavatele maasoojuspumpadele.

- Soodustuse suuruseks on -30% tavahinnast.

- Soodustust saavad kasutada kõik, kes küsivad Priimast hinnapakkumist enne 31. detsembrit 2014.

- GROEN HOLDING OÜ on õigus sooduspakkumise tingimusi kampaania perioodil muuta.

Küsi pakkumist ×
×
×
×

Õhk/õhksoojuspumbad

Küsi lisainfot

×
×
×
×