Mis on maasoojuspump? - Priima

Mis on maasoojuspump?

 

Soojuspump on kompaktne, säästlik ja ökoloogiliselt puhas küttesüsteem. Selle loodussäästliku taastuvenergiat kasutava süsteemiga saab kodu nii kütta kui ka jahutada.

Maasoojuspump on oma olemuselt suhteliselt lihtne. See rakendab enda kasuks suve jooksul maapinna pealmistesse kihtidesse salvestuvat päikese soojusenergiat. Pinnasesse paigaldatud kollektori abiga koondab maasoojuspump maapinda salvestunud soojusenergia ja kasutab seda kogu aasta vältel tarbevee soojendamiseks ning külmal ajal kütteenergiana.

Piltlikult võib maasoojuspumpa võrrelda külmkapiga – mõlema tööpõhimõtte on sama, aga eesmärk vastupidine. Kui külmik eraldab toiduainetelt soojusenergia ja suunab selle väljapoole, siis maasoojuspump eraldab pinnasest või veest soojusenergia ja kogub seda endasse, kasutades seda hiljem kütteenergiana.

Maasoojuspump sobib igasuguse suurusega eramute, kortermajade, büroohoonete ja miks mitte ka tööstushoonete küttesüsteemiks. Ainsaks tingimuseks on piisavalt suure ümbritseva maa-ala olemasolu maakollektori torustiku paigaldamiseks – ainult nii on võimalik kokku koguda vajalik energiahulk süsteemi efektiivseks toimimiseks Kui krunt pole piisavalt suur, võib alternatiivina mõelda kas puurkaevule või siis õhk-vesi-tüüpi soojuspumbale.

Kampaania tingimused

- Sooduspakkumine kehtib kuni 31. detsembrini 2014.

- Sooduspakkumine kehtib GROEN HOLDING OÜ poolt müüdavatele maasoojuspumpadele.

- Soodustuse suuruseks on -30% tavahinnast.

- Soodustust saavad kasutada kõik, kes küsivad Priimast hinnapakkumist enne 31. detsembrit 2014.

- GROEN HOLDING OÜ on õigus sooduspakkumise tingimusi kampaania perioodil muuta.

Küsi pakkumist ×
×
×
×

Õhk/õhksoojuspumbad

Küsi lisainfot

×
×
×
×