Kuidas valida soojuspumpa? - Priima

Kuidas valida soojuspumpa?

22

Kui on käes aeg välja valida enda jaoks sobivaim soojuspump, tuleks arvestada mitmete erinevate faktoritega: pumba energiavajadus, asukoht, ja hetkel olemasolev küttesüsteem. Esmane valikukriteerium võiks olla konkreetse hoone soojusvajadus, misjärel tuleb arvestada ka hoone soojuskoormusega ehk sellega, kui suured on hoones soojuskaod. Samuti tuleks silmas pidada, millist sisekliimat soovite saavutada ning kui suur on sooja tarbevee vajadus.

Sellest tulenevalt  on kõige olulisem aspekt soojuspumba valimisel selle võimsus. Tähtis on valida õige võimsusega seade, mis vastaks hoone soojuskoormusele. Kui soojuspump on liiga võimas või kui võimsusest jääb puudu, ei saavuta soojuspumba paigaldamisega soovitud tulemust ega ka säästu. Õige võimsusega soojuspump tagab ökonoomse kütmise ja tarbeveega varustamise.

 

Kindlasti tuleb analüüsida ka süsteemi paigalduse maksumust, sest see sõltub mitmetest muutujatest. Seetõttu on oluline võtta pakkumised mitmelt pakkujalt ja neid omavahel võrrelda.

Tasub silmas pidada, et odav hind ei tohiks kunagi olla valiku tegemise aluseks. Samuti on oluline selgeks teha, mida ühe või teise pakkuja hind sisaldab ja mida mitte. Kui hind on põhjendamatult madal, tuleb see alati millegi arvelt – on selleks seadmete madalam kvaliteet, tegelik säästlikkus või kasutusmugavus.

Et end näiliselt odava kuid halva tehingu eest kaitsta, tuleks tähelepanu pöörata süsteemi tasuvusajale, tarbevee tootmise võimaluse olemasolule ja ventilatsioonilahendusele. Kindlasti peaks konkureerivates pakkumistes võrdlema seadme võimsust, maakollektori pikkust, tarbevee boileri suurust, soojuspumba toodetud soojusenergia hulka ja eksplutatsioonikulu.

Kuna me kõik ei saa olla asjatundjad igal alal, on küttesüsteemi valikul kõige mõistlikum tegu konsulteerida spetsialistiga. Küttesüsteem on pikaajaline investeering, mis määrab hoone sisekliima ja teadupärast sõltub just sisekliimast kodu seisukord ja pikaealisus.

Kampaania tingimused

- Sooduspakkumine kehtib kuni 31. detsembrini 2014.

- Sooduspakkumine kehtib GROEN HOLDING OÜ poolt müüdavatele maasoojuspumpadele.

- Soodustuse suuruseks on -30% tavahinnast.

- Soodustust saavad kasutada kõik, kes küsivad Priimast hinnapakkumist enne 31. detsembrit 2014.

- GROEN HOLDING OÜ on õigus sooduspakkumise tingimusi kampaania perioodil muuta.

Küsi pakkumist ×
×
×
×

Õhk/õhksoojuspumbad

Küsi lisainfot

×
×
×
×